Tanfolyamok


A felkészítő tanfolyamokat nem más hívta életre, mint az a rengeteg kérdés, amely a kismamákban megfogalmazódik a várandósság 9 hónapja alatt. Hogyan fog zajlani a szülés? Mi történik, ha császármetszésre kerül sor? Mikor láthatom a kisbabámat? Honnan fogom tudni, hogy mire van szüksége, amikor hazaviszem?!

A szülésfelkészítő tanfolyam a harmadik trimeszterben járó kismamáknak szól, és a szülés mozzanataira, eseményeire készíti fel a leendő anyukát.

A programozott császármetszésre felkészítő tanfolyam egyedülálló Magyarországon, az én szakmai mentorálásommal jött létre az első ilyen program. Azért álmodtam meg, hogy azok a kismamák se érezzék kirekesztve magukat, akiknél a babát orvosi javallat miatt császármetszéssel hozzák világra. Számukra is épp olyan fontos, hogy a műtétre felkészülten várhassák a baba érkezését.

Az újszülöttgondozás tudnivalóinak elsajátítása pedig minden leendő anyukának magabiztosságot ad.

Jelentkezz tanfolyamaim egyikére, melyeket a Czeizel Intézetben tartok. A tanfolyamok csoportos foglalkozás keretében zajlanak. A választott tanfolyamra szabad időpontot keresni és jelentkezni a Czeizel Intézet weboldalán tudsz.


Ha szimpatikusabb, gyere el egyéni tanácsadásomra.

Valamennyi felkészítő program anyagát meghallgathatod egy egyéni tanácsadás keretében személyesen, a Czeizel Intézetben vagy online. Az egyéni lehetőségről tájékozódj bővebben a Szülésfelkészítés, újszülöttgondozás - egyéni tanácsadás menüpontban.

Helyszín: Czeizel Intézet Postnatal épülete (1025 Bp., Felső Zöldmáli út 13.)
A személyes tanácsadás díja: 35.000 Ft / 2 óra
Személyes konzultációra időpontfoglalás: a 06-70 933 78 38 telefonszámon vagy online.

Szülésfelkészítő tanfolyam

A tanfolyamon arra törekszem, hogy eloszlassam azokat a félelmeket és kétségeket, amelyek miatt a várandós anyukák gyakorta szoronganak. Amikor elérkezik az utolsó trimeszter, itt az ideje, hogy elkezdjünk felkészülni a szülésre. Elmondom, hogy mire lesz szükség a szülőszobán és a kórházban. Átbeszéljük, mit tartalmazzon a táska annak érdekében, hogy meglegyen minden szükséges holmi, és otthon maradjon mindaz, ami szükségtelen, beleértve a félelmeket is.

Beszélünk a vajúdás tudnivalóiról, a gátmasszázsról, a vajúdást segítő szerekről, a vajúdási pozíciókról, természetes módszerekről, légzéstechnikáról. A férfiak egyik félelme, hogy csak állnak a szülőszobában a szülő nő mellett, de nem tudnak segíteni. Ezért hát fellebbentjük a fátylat az apa szülőszobai szerepéről, ismertetjük a masszázstechnikákat és a segítő pozíciókat. Megtudhatjátok, hogy milyen fájdalomcsillapítási formákat vehettek igénybe a szülés alatt, beleértve az epidurális érzéstelenítés lehetőségét is.

Az apákkal együtt végzett gyakorlatok és a kitolási szakasz légzéstechnikája a szülés záró szakaszában fog segíteni, ezekről épp úgy beszélünk, mint a gátvédelem és a gátmetszés témaköréről.

Mit jelent az aranyóra, mi történik közvetlenül a baba születése után? Készülj fel mindenre, hogy semmi ne érjen váratlanul!
A tanfolyamon érintjük a szülés során előforduló sürgősségi helyzeteket, illetve a császármetszést is, és megtudhatod, hogy ebben a helyzetben mit tehet az apa. Megmutatom, hogyan kell mellre helyezni a babát, és szót ejtünk a gyermekágyas időszakról. A regenerálódást elősegítő szereket és módszereket egyaránt ajánlok.

A szülésfelkészítő tanfolyamon alapvetően a természetes szülés tudnivalóira koncentrálunk, de természetesen számolunk azzal is, hogy mi történik, ha császármetszésre kerül sor.

Bejelentkezéshez és bővebb információért kattints ide!

Programozott császármetszésre felkészítő tanfolyam

Ezen a tanfolyamon azokkal a kismamákkal beszélgetünk a várható forgatókönyvről, akik számára határozott orvosi javallat a császármetszés.

A programozott császármetszés komoly orvosi indikációval megvalósuló műtéti eljárás. Indokolhatja az anya, a magzat, vagy esetleg az anya és a magzat közös helyzete. Ilyen például a magzat méhen belüli harántfekvése, vagy az anyánál fellépő terhességi, illetve a terhesség előtti kórelőzmény.

Segítek eligazodni a fogalmak sűrűjében, mit jelent, a programozott-, a sürgős és a gyengéd császármetszés. Beszélünk a műtét előtti időszakról, valamint arról, hogy a terhesség hányadik hetében történik a császármetszés, elindulhat-e természetes úton a szülés, és milyen vizsgálatok szükségesek a műtét előtt. Tájékoztatást nyújtok arról is, mire lesz szükség a kórházi tartózkodás alatt.

Fontos információkat adok a műtét menetéről, arról, hogy mi történik a babával a műtét alatt, milyen műtéti előkészítés vár ránk, érzünk-e majd fájdalmat a beavatkozás közben. Megtudjuk, hogy a baba kiemelése után van-e különleges újszülöttellátás, és lehetséges-e az aranyóra.

Szót ejtünk a műtét utáni kórházi tartózkodásról, az első 6 óra eseményeiről, a fájdalomcsillapításról, étkezésről, a baba elhelyezéséről, hiszen az egyik leggyakoribb kérdés, hogy császármetszés után velünk egy szobában, vagy külön lesz-e a gyermek. Átbeszéljük a szoptatás kérdéseit, hogy egyáltalán lehetséges-e, és mikor indul el a tejelválasztás?

Megbeszéljük, hogy a szülés utáni 6 hetes regenerálódási időszakában mire kell odafigyelni, hogyan változik a testünk. Az is fontos kérdés, hogy valóban létezik-e szülés utáni depresszió.

Az első hat hét eltelte után számtalan kérdés merül fel az anyukákban. Szülhetnek-e még hüvelyi úton? Mikor tűnik el a műtéti heg? Mikor kezdhetnek el sportolni, és mikortól élhetnek házaséletet? Lehetséges-e, hogy szétnyílik a hasizom, ha igen, lehet-e ezen segíteni?

Ha tapasztalt szakembertől szeretnél válaszokat kapni ezekre a kérdésekre, akkor jelentkezz bátran a tanfolyamra! Szeretettel várlak!

Bejelentkezéshez és bővebb információért kattints ide!

Újszülöttápolás tanfolyam

Az első hetek otthon – gyakorlati útmutató az újszülött ápolásához

A csecsemő ápolása, gondozása körültekintést, odafigyelést igényel. A tanfolyamon ismereteket szerezhetsz a pelenkázásról, a fürdetésről, a nemi szervek ápolásáról és a köldökcsonk kezeléséről. Mikor vágjuk le először a baba körmét? Mikor és hogyan mossuk meg a haját? Nem feltétlenül a legdrágább babaápolási szerek a legjobbak és a leghatékonyabbak. Elmondom, hogy mit kell feltétlenül beszerezni.
Hogyan kell praktikusan öltöztetni a picit, mikor és mennyit lehet/kell levegőztetni?! A fenti témákról nemcsak beszélgetünk, hanem ki is próbálhattok mindent a gyakorlatban!

Bejelentkezéshez és bővebb információért kattints ide!

Időpont-egyeztetésért vagy további információért hívd a következő számot:
+36 70 933 7838

A hívásodat hétköznapokon, 9 és 13 óra között tudom fogadni.

Vagy írj nekem üzenetet: